Prezent na święta dla niemowlakawyprawka dla niemowlaka

O tak, święta zbliżają się wielkimi krokami i nic dziwnego, że coraz częściej w naszych myślach krąży temat prezentów. Dla taty, mamy, siostry, przyjaciółki i innych osób. Cóż, nie ma się co dziwić, dla bliskich chcemy zawsze jak najlepiej. Jednak gdy jeden z domowników niekoniecznie wykazuje już konkretne zainteresowania, trudno wybrać odpowiedni podarunek. Czy <strong>prezent na święta dla niemowlaka</strong> jest wymagany? A może lepiej poczekać aż maluch nieco podrośnie? Oto kilka opcji, jeżeli stoi przed Tobą trud wyboru prezentu dla takiego szkraba.

Prezent dla niemowlaka – drobna rzecz cieszy najbardziej

Umówmy się, kilkumiesięczne dziecko niewiele rozumie z otaczającego je świata, ale doskonale radzi sobie z odczytywaniem emocji. Stworzenie atmosfery świąt to duże przeżycie dla małego człowieka, jednak sam prezent niczym nie będzie różnił się od tego, co dziecko otrzymuje bez okazji. Nie szukaj na siłę wyszukanych zabawek. Zamiast tego podaruj dziecku drobne rzeczy: miękki, silikonowy gryzak (o tak!), przytulanka, grzechotka lub kolorowe piłeczki sensoryczne. Takie zabawki nie tylko dadzą dziecku radość, ale i przyniosą ulgę w ząbkowaniu.

Zabawa pełna kolorów i dźwięków

Dla dzieci powyżej dziesiątego miesiąca mogą sprawdzić się zabawki interaktywne. Grająca kula z odgłosami zwierzątek, kostka z dźwiękami instrumentów czy miś uczący prostych słów. Chociaż niemowlę nie do końca może rozumieć czego uczy go dana zabawka, to kolorowe diody i niezliczone dźwięki zajmą malucha na dobrych kilkanaście lub kilkadziesiąt minut.

Plac zabaw w domowym zaciszu

Zimowa pora raczej nie sprzyja długim spacerom i zabawie na świeżym powietrzu. Jest zimno, mokro, często pada deszcz i trudno zmotywować rodzinę do wyjścia. Niemowlę, które już sprawnie raczkuje z pewnością ucieszy się z domowego placu zabaw pełnego kolorowych piłeczek. Nie tylko da radość dziecku, ale i zapewni bezpieczne miejsce podczas gdy rodzic może w spokoju zająć się domowymi sprawami.

Książeczki dla malucha – tego nigdy dość?

Kolorowe obrazki przedstawiające zwierzątka, owoce, warzywa, domowe przedmioty inne rzeczy to prawdziwa frajda dla ciekawych świata dzieciaków. Wspólne oglądanie i czytanie z rodzicami to czas, którego nie da się przecenić. Buduje więź i daje chwilę wytchnienia, gdy zabawa wystarczająco zmęczy maluszka.

Prezent na święta dla niemowlaka – mniej, znaczy więcej

Wiadomo, najważniejsza jest wyprawka dla niemowlaka a czas przyjdzie jeszcze na mnóstwo ciekawych zabawek. Prezent na święta dla niemowlaka niech pozostanie drobnym podarunkiem, aby dać małemu człowiekowi chwile radości. A najlepsze, co możesz mu dać to wspólnie spędzony czas na zabawie do utraty tchu!